Atlantis koblet til den internasjonale romstasjonen
Av Erik Tronstad
|
Artikkel publisert i eRomfart, nummer 2007-052, 11.06.2007 av Norsk Astronautisk Forening/www.romfart.no.
|
Skriv ut
Tips bekjent
|
 |
Atlantis nærmer seg romstasjonen. Til høyre ses halepartiet på Sojuz TMA-10, som er tilkoblet romstasjonens Zarja-modul. (NASA) |
Sammenkoblingen fant sted klokken 21.36 norsk sommertid i går, 10. juni 2007. Lukene mellom de to romfartøyene ble åpnet knapt to timer senere, klokken 23.20. Besetningen i romfergen ble da hilst velkommen av besetningen i romstasjonen.
Før Atlantis kom frem til romstasjonen, gjennomførte romfergebesetningen grundige undersøkelser av romfergen utvendig. Formålet var å se om romfergen hadde fått noen skader under oppskytingen. Inspeksjonen ble utført med en 15 m lang instrumentbom festet til enden av den 15 m lange manipulatorarmen. Da romfergen var knapt 200 m fra romstasjonen, foretok romfergen en «baklengs salto». Romfarere i romstasjonen tok en rekke nærbilder av områder på romfergen. De ble sendt til bakken for å undersøkes på jakt etter eventuelle utvendige skader på Atlantis. (Se bilder av hvordan disse undersøkelsene gjøres i Discovery skutt opp på STS-114 (eRomfart 2005-099).)
Inspeksjonene viste at et varmeisolerende «teppe» bak på romfergen er revet opp i et hjørne. Der avdekkes nå strukturen under i en trekantet åpning på om lag 10 cm x 15 cm. Teppet er på seksjonen til den ene banemanøvreringsmotoren. Antakelig er hjørnet blitt revet opp av luftstrømmen som passerte over romfergen under oppskytingen.
 |
Foran på venstre banemanøvreringsmotor er det revet opp et hjørne på et isolasjonsteppe. Innfelt ses forstørret utgave av skadestedet. (NASA/Erik Tronstad) |
Formålet med teppet er å beskytte den underliggende strukturen mot oppvarming når Atlantis vender tilbake gjennom atmosfæren.
Flere ganger har romferger mistet varmebeskyttende materiale på de to seksjonene med banemanøvreringsmotorene og vendt tilbake til Jorden med disse sårene. De har aldri representert noen sikkerhetsrisiko. Likevel har det hendt at man har fått små skader på den underliggene strukturen, skader som har krevet reparasjoner på bakken.
Eksperter i NASA vurderer nå om om man skal gjøre noe med dette før Atlantis vender tilbake, likeledes hva som eventuelt skal gjøres. Det kan bli aktuelt å utbedre skaden på en romvandring.
 |
De nye S3/S4-seksjonene til romstasjonen opptar nesten hele lasterommet i Atlantis. (NASA) |
 |
Atlantis sett på skrå litt ovenfra og forfra. (NASA) |
 |
Atlantis sett på skrå litt ovenfra og bakfra. (NASA) |
|